Mājas > Jaunumi > Saturs

Vai ir labāk nekā konservētu pārtiku svaigu pārtiku?

Aug 30, 2016

Konserviēdiens irbijusi iespēja bez bojāšanās, pilnībā izmantojuši noslēgtā traukā un stingri sterilizāciju, nekāda sakara ar konservantu ilgstošai uzglabāšanai. Konservi ir nevis noslēpumainu, konservu ražošanas princips ir ļoti vienkāršs: vispirms izejmateriālu uzkarsē pietiekami, lai nogalinātu visus mikroorganismus; kamēr kannas pilnas karstuma sterilizācijas metodi; un pēc tam iepildīta sterilu dezinfekcijas pārtikas konteineri, karsts plombēšanu; un visbeidzot sterilizēts ar apkures, dzesēšanas, gaisa iekšpusē galvu traukātelpas tilpums rukuma radīs negatīvu spiedienu, oriģinālais zīmogs pudeli vairāk atvērt un nevar doties ārpus baktērijas. Pēc šo soļu veikšanas, dabisko pārtiku nav sabojās un nav jāpievieno visiem konservantiem.

Patiesībā, daudzi cilvēki ir mājās gatavotu tomātu mērci, kubiņos tomātu, konservēti pieredzi šajā nozarē, un mēs konservēti tomāti ir aptuveni tāds pats. Bet mājas izgatavoti konservi un dažādas kvalitātes konservus tomātu ražotāju, lielākā daļa no tām ir savas neapstrādātu materiālu apgādes bāze. Tādēļ, garantēt piekļuvi neapstrādāta svaigi tomāti, tomātu nogatavojies sezonā. Tajā pašā laikā, gatavotus tomātu mērci, kubiņos tomātu, sildīšanas laiks un procesa nosacījumus nevar kontrolēt ar optimālo un cienījamu lielie uzņēmumi saražo liela mēroga var labāk izprast kvalitāti un drošību, pārtiku, konservēti tomāti.

Drošāku, konservēti tomāti bez pat vairāk andquot; freshandquot; nekā svaigu tomātu. Lai gan ir viegli apiet nosūtītais andquot; svaigi tomatoandquot;, bet tie tikai izskatās svaiga, biogēnu zudumu, bet pastāvīgi. Jo visus augļus un dārzeņus pēc ražas novākšanas ir turpina andquot; breatheandquot; dažas uzturvielas turpinās samazināties. Konservēti tomāti ir palielinājies no izejvielu pārstrādāt visu procesu ir ne vairāk par sešām stundām, augstas temperatūras termiskā apstrāde var apturēt vai palēnināt ķīmiskās reakcijas biogēnu zudumus un uzturēt ēdienu svaigumu un uzturu. Tātad, nevis lielos attālumos vai siltumnīcās andquot; freshandquot; tomāti, konservēti tomātiir vairākaktuālāks.