Mājas > Jaunumi > Saturs

Ieguvumi veselībai no saldā kukurūza

Aug 02, 2016

  • 86 kalorijas 100 gramos cukura kukurūza kodoli ir mēreni augsts kaloriju o

  • n citi dārzeņi salīdzinājums. Tomēr, svaigas cukurkukurūzas ir daudz mazāk kaloriju nekā lauku kukurūzas un pārējās labības graudi piemēram, kviešu, rīsu, utt. To kaloriju galvenokārt nāk no vienkāršāku ogļhidrātus, piemēram, glikoze, saharoze, nekā sarežģīta cukuru kā Amilozes un amilopektīnu, kas ir gadījums ar labību.

  • Saldā kukurūza ir lipekļa graudaugu un var droši izmantot celiac slimība indivīdiem daudz, piemēram, rīsu,quinoa, utt.

  • Cukura kukurūza iezīmes augstas kvalitātes fito-uzturs profilu, kas ietver diētisko šķiedrvielu, vitamīnu un antioksidantu papildus minerālvielas, mēreni proporcijās. Tas ir viens no vislabākajiem avotiem Diētiskās šķiedras, 100g graudu pārvadāt 2 g vai 5 % no ikdienas prasībām Diētiskās šķiedras. Kopā ar lēni karsējot sarežģītas ogļhidrātu, diētisko šķiedrvielu pārtikas palīdz regulēt cukura līmeni asinīs pakāpenisku pieaugumu. Tomēr, kukurūza, rīsi, saskaņākartupeļu, u. tml., ir viens no augsta glycemic indekss pārtikas preces, ierobežojot tās iestāde kā galvenā pārtikas produktu sastāvdaļu diabēta pacientiem.

  • Dzeltenā šķirnes kukurūza ir ievērojami augstu antioksidantu flavonoīdu fenola pigment šādas asß-karotīni un luteīns, xanthins un cryptoxanthinpigments kopā ar vitamīna a 100 g svaigu kodoli 187 IU jeb 6 % no ikdienas prasība vitamīns a nodrošina Vispār; Šie savienojumi ir nepieciešams uzturēt veselīgu mucusa, ādas un vīziju. Bagāts flavonoīdus dabas pārtikas patēriņa aizsargāt no plaušu un vēža mutes dobumā.

  • Kukurūza ir labs avots antioksidantu flavonoīdu fenola, ferulic acid. Vairāki pētījumi liecina, ka ferulic acid ir būtiska nozīme, novērst vēzi, novecošanās un iekaisumu cilvēkos.

  • Tas ietver arī dažus vērtīgus B-kompleksa grupas vitamīniem, piemēram, tiamīna, niacīns, Pantotēnskābe, folates, riboflavīna un piridoksīna labu līmeni. Daudzi no šiem vitamīniem darboties kā sadarbības faktoru fermenti laikā substrāts vielmaiņu.

  • Turklāt tajā ir veselīga dažas svarīgas minerālvielas, piemēram, cinka, magnija, vara, dzelzs un mangāna daudzumu.