Mājas > Zināšanas > Saturs

Kāpēc izvēlēties žāvētas ābolu šķēles?

Mar 08, 2018

Apple var ne tikai regulēt kuņģa-zarnu trakta darbību, pazemināt holesterīnu, pazemināt asinsspiedienu, novērst vēzi, zaudēt svaru, kā arī uzlabot bērnu atmiņu. Apple satur ne tikai dažādus vitamīnus, lipīdus, minerālvielas, ogļhidrātus un citas uzturvielas, kas nepieciešamas, lai veidotu smadzenes, bet arī ar bērnu izaugsmi un attīstību, satur arī smalkās šķiedras

Cinks var uzlabot bērnu atmiņu. Cinks ir neatņemams nukleīnskābes un olbaltumvielu elements, kas ir cieši saistīts ar atmiņu. Cinka trūkums izraisa displāziju smadzeņu garozas marginālās daļas hipokambā.

freeze dried apple slices..jpg

Tehniskās metodes kaltētu ābolu šķēlēs iesaldēšanai

Vakuumā tika atcelta sublimācijas principa izmantošana, iepriekš sasaldēta pārtika ūdenī, nekausējot ledus, tieši ūdens temperatūras sublimācija tika atcelta, tādēļ pārtikas žāvēšana, kas pazīstama kā vakuuma žāvēšana ar liofilizāciju, ko ar šo metodi sauc par liofilizētu. pārtikas ražošana, minētā liofilizētā pārtika. Jāievēro īpaša piezīme. Patiesā "super" kategorija - galvenā pārstrādes metode jauno tehnoloģiju, apstrādes metožu un garšu un parasto tablešu liofilizēšanai ir tieši atkarīga no tehnoloģiju, vispārējās žāvēšanas tehnoloģijas

Ledus kaltēti pārtikas produkti parasti tiek izmantoti kosmosa darbā, lai saglabātu ne vien vienīgo krāsu, smaržu, garšu, formu un dažādas bioloģiski aktīvās svaigu augļu barības vielas, bet arī vienādu aromātu un svaigi sagrieztus svaigus augļus.


Ēdienu padomi, žāvētas ābolu šķēles iesaldēt

Galvenokārt piemērota grūtniecēm, mātēm, zīdaiņiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, grūtnieces, kas periodā nevar ēst aukstos augļus, ēst liofilizētas ābolu šķēles var papildināt ķermeņa barības vielas, bērns var ēst, kad slīpējot putās, pievieno pienam Vai papildinoša pārtika var novērst mazuļa apgaismojumu, sausu izkārnījumu un nodrošināt bērna diētas veselību un uztura līdzsvaru. Vecākiem cilvēkiem vairs nav jāuztraucas, jo augļi ir pārāk aukstīgi, ēd caureja vai sliktu zobu dēļ nevar ēst augļu problēmas.


Priekšrocības ēšanas sasaldētu kaltētu ābolu šķēlēs

Saldēšana tiek veikta zemās temperatūrās, tāpēc tā ir īpaši piemērota daudzām termiski jutīgām vielām. Tāpat kā vai zaudē bioloģisko aktivitāti.

Žāvējot zemā temperatūrā, daži materiāla gaistošie komponenti zaudē ļoti maz, saglabājot sākotnējās barības vielas.

Ledus žāvēšanas procesā mikroorganismu augšanu un fermentu darbību nevar veikt, lai saglabātu sākotnējo formu.

Tā kā tas ir žāvēts sasaldētā stāvoklī, tilpums ir gandrīz nemainīgs, oriģināla struktūra tiek saglabāta un kondensācija nenotiek.

Pēc materiāla nožāvēšanas, pēc porcijas, kā arī sūkļa formas, pēc ūdens pievienošanas ātri un pilnībā izšķīdina, gandrīz nekavējoties atjauno sākotnējo formu.

Tā kā žāvēšana notiek vakuumā, ir ļoti maz skābekļa, un dažas viegli oksidējamās vielas ir aizsargātas.

Žāvēšana var izslēgt vairāk kā 95-99% ūdens, lai žāvētais produkts varētu būt ilgstoši saglabāts bez pasliktināšanās