Mājas > Zināšanas > Saturs

Baltās tējas definīcija

Nov 30, 2018
Silver Needle White Tea

Baltā tēja, mikro fermentēta tēja, ir tradicionāla tēja, ko radījuši Ķīnas tējas audzētāji. Viena no sešām lielākajām tējām Ķīnā. Attiecas uz tēju, kas tiek apstrādāta pēc novākšanas bez nogalināšanas vai karsēšanas, un tikai pēc žāvēšanas žāvējot vai sautējot. Tam piemīt pumpuru īpašības ar pilniem pumpuriem, pilnīgu ķermeni, smaržīgu un svaigu zupu dzelteni zaļu un skaidru, kā arī garšīgu un saldu garšu.

Baltā tēja ir īpašs ķīniešu tējas dārgums. Tā kā gatavā tēja lielākoties ir pumpuru galva, pilna ar baltu, nosaukta kā sudraba kā sniega. Galvenās ražošanas jomas ir Fujian Fuding, Zhenghe, Jiaocheng Tianshan, Songxi, Jianyang, Yunnan Jinggu un citas vietas. Galvenie procesi ietver izžūšanu, cepšanu (vai sausu), novākšanu, atkārtotu uguni un citus procesus. Yunnan baltās tējas process galvenokārt ir saulē kaltēts, un saulē kaltētas tējas priekšrocība ir tāda, ka garša saglabā tējas oriģinālo aromātu. Kaltēšana ir galvenais process baltās tējas kvalitātes veidošanā.

Baltā tēja ir sadalīta dažādos standartos tējas koka šķirnēm un izejvielām (svaigām lapām). Galvenās šķirnes ir pirmās dienas pumpuri, balto balto Tianshanu, balto sudraba adatu, balto peoniju un Shoumei (Gongmei).