Mājas > Zināšanas > Saturs

No kurienes nāk saulespuķu sēklas?

Sep 30, 2018
Bakery Grade Sunflower Seed Kernel

Saulespuķu sēklas ir saulespuķu augļi. Saulespuķe pieder pie Asteraceae ģints. Tas ir ikgadējs augs. Alias saulespuķu, kas pazīstams arī kā Passiflora, Zhangju, Yingyanghua senajās ķīniešu grāmatās, sauc par saules ziedu Eiropā, un dažas valstis sauc par saules zāli, savukārt lotoss, rīta saule utt. Saulespuķe ir dzimtene Ziemeļamerikas dienvidrietumu daļā. Tā ir savvaļas suga, kas tiek audzēta un skatīta visā pasaulē. Tas tika ieviests Eiropā 16. gadsimta sākumā.

Ķīna ir audzējusi saulespuķes vismaz četrus simtus gadu. Pēdējo divu desmitgažu laikā saulespuķu sēklu ražošana ir strauji attīstījusies. Pasaules saulespuķu sēklu ražošana ir kļuvusi par svarīgu eļļu pēc sojas pupām, un to plaši audzē Ķīnā.

Saulespuķu sēklu nosaukumiem ir dažādi nosaukumi. Piemēram, Anhui Lingbi sauc saulespuķu sēklas kā lotosa sēklas. Iespējams, ka saulespuķes mainās saulē, un to forma ir ļoti līdzīga lotoss. Mongoļu valodā to sauc par „naren ziedu”, kas nozīmē saules ziedu. Daudzi mongoļu tautiešu vārdi tiek uzskatīti par “Nen Ren Hua”.