Mājas > Zināšanas > Saturs

Kas ir saldēšanas process?

Dec 11, 2017

Ledus kaltēšanas process:

Ledus kaltēta, pazīstama arī kā sublimācijas žāvēšana, materiāls tiek sasaldēts zem ūdens sasalšanas punkta un ievietots lielā vakuumā (10 ~ 40Pa) konteinerā, apsildot mitrumu materiālā tieši no cietā ledus sublimācijas līdz ūdens tvaikam žāvēšanas metode.

Ledus kaltēšanas priekšrocība:

1. Lai maksimāli saglabātu pārtikas krāsu, smaržu un garšu, piemēram, dārzeņus, dabiskie pigmenti paliek nemainīgi, dažādu aromātisko vielu zudumus var samazināt līdz minimumam; liofilizētais process ir labāks par parasto krāvu konservēšanas procesu, lai saglabātu proteīnu saturošu pārtiku.

2. Īpaši piemēroti termiski jutīgām vielām, lai karstumjutīgas sastāvdaļas saglabātu sausas; lai saglabātu pārtiku visos barības vielu līmeņos, jo īpaši C vitamīns, var ietaupīt vairāk nekā 90%.

3. Dehidratācija rūpīgi, sausie produkti, mazs svars, mazs izmērs, uzglabāšanas vieta, mazāk laika, ērta transportēšana; dažādi liofilizēti dārzeņi, nospiežot, svara zudums ievērojami. Samazinoties apjomam, atbilstošās iepakošanas izmaksas ir daudz zemākas.

4. Tā kā vakuumā darbojas ļoti maz skābekļa, tiek aizsargātas dažas viegli oksidējamās vielas, piemēram, eļļas un tauki.

5. Ledus kaltēšanas metode var izslēgt no 95% līdz 99% ūdens, produktu var ilgstoši saglabāt bez pasliktināšanās.