Mājas > Zināšanas > Saturs

Kādas ir zemeņu ēšanas priekšrocības?

Dec 12, 2017

Zemeņu sauc par "augļu karalieni" Āzijas valstīs. Tos uzskata par vienu no veselīgākajiem augļiem, kas ir pildīti ar antioksidantiem, zemāku asinsspiedienu un sirds aizsarglīdzekli. Šīs spilgti sarkanās ogas lepojas ar unikāli spēcīgu fitoneutānu maisījumu, ieskaitot antocianīnus, ellagitanīnus, flavonolus, terpenoīdus un fenola skābes. Salīdzinājumā ar augļiem, piemēram, apelsīniem, āboliem vai banāniem, zemenēm ir vislielākais uzturvielu daudzums.
strawberry powder.jpgstrawberry powder.jpg

Zemesriekstu labvēlīgā ietekme uz veselību

1. Svara zudums
Sarkanā krāsā ir antocianīni, kas aktivizē uzglabāto tauku sadedzināšanu. Arī savienotais nitrāts, kas atrodams zemenē, veicina asinsriti un skābekli mūsu organismā, kas ir lieliski svara zudums.

2. Vēzis
Pētījumi liecina par liofilizētu zemeņu pulveri, var palīdzēt novērst cilvēka barības vada vēzi. Ziemeļbriežu audzējs var samazināt pirmsvēža bojājumu histoloģisko kvalitāti, kā arī samazināt ar vēzi saistītus notikumus, tostarp šūnu proliferāciju, iekaisumu un gēnu.

3. Kaulu veselība
Zemenes ir kālijs, K vitamīns un magnijs, kas ir svarīgi kaulu veselībai.

4. Sirds un asinsvadu slimības
Flavonīdi, kas ir atbildīgi par zemeņu krāsu un garšu, samazina sirds slimību risku.

5. Palieliniet īstermiņa atmiņu
Astoņās nedēļās antociāni palielina īstermiņa atmiņu par 100 procentiem.

6. Pretnovecošanas īpašības
Zemenes ir pildītas ar biotīnu, kas palīdz uzturēt spēcīgus matus un nagus. Tās satur arī antioksidantu ellagīnskābi, kas aizsargā elastīgās šķiedras mūsu ādā, lai novērstu sagging.