Mājas > Zināšanas > Saturs

Kā izvēlēties labas kvalitātes melnās sēnes?

Nov 22, 2017

Melnās sēnes garša ir garšīga, salīdzināma ar dzīvnieku ēdienu, ko sauc par "dārzeņu gaļu"

Tās dzelzs saturs ir 5 reizes lielāks par cūku aknām, kas var barot matu skaistumu, novērst un ārstēt dzelzs deficīta anēmiju; bagāta ar celulozi var veicināt kuņģa-zarnu trakta motorismu un samazināt tauku uzsūkšanos.

organic blackfungus.jpg

Kā izvēlēties labas kvalitātes melnās sēnes?


Šeit ir četri testēšanas aspekti:


Skatīt: augstas kvalitātes melnā sēne bija tumši melna, nedaudz pagarināts fonu, melna un spīdīga blāvi seja, tumši pelēka mugurā, bez klupšanas; nedaudz mazāks vai vidējs izmērs, neliels auss atloka apjoms, blāvi melns, bet trulas vidējs; Mazs un sadrumstalots ziedu, ausu apjoms, biezs vai stīvs, visnabadzīgākais vai brūns. Daži negodīgi tirgotāji izmanto pigmentus, lai "apstrādātu" melno sēni, iemērc to ūdenī un ātri kļūst melni.


Pinch: augstas kvalitātes sēnīšu mitruma saturs ir ļoti zems. Redzi gaismā rokā un viegli saspiež ar rokām.


Smarža: svaigs melns sēnīte nav skābs, stinky smarža. Ilgstoši uzglabājot, olbaltumvielu, tauku deģenerācijas dēļ ir skāba gāze vai cita savdabīga smarža. Ja tas ir pelējums, tas ir mitrs, deģenerēts. Tremella, ja sadedzināta gaļa, pārstrādes laikā var būt pārāk žāvēta, kaut gan tā ir ēdama, bet kvalitāte, garša ir slikta.


Garša: tīra sēne, viegla, bez smaržas. Daži negodīgi tirgotāji izmantos akmeņoglēm, sārmains ūdens vai cukura ūdens imersijas sēnītes, lai palielinātu svaru. Pērciet, varat sārtus pārvilkt, ja ir garša, bāze, salda vai pikanta, pikanta garša, kas norāda, ka pēc papildu "apstrādes" sliktas kvalitātes.