Mājas > Zināšanas > Saturs

Kā izvēlēties konservus?

Sep 20, 2019

Mēs nedrīkstam uztvert konservus viegli.

1. Pirmais, kas jāaplūko produkta logotipā: etiķetei jābūt pilnīgi tīrai, tajā var izskaidrot ēdienu, piemēram, galvenās izejvielas, tīro saturu, ēdamo metodi, glabāšanas apstākļus, produkta standarta numuru utt. Vāks ir iespiests ar rūpnīcas koda nosaukumu, rūpnīcas koda nosaukumu, izgatavošanas datumu un produkta koda nosaukumu. Ja preču zīmes informācija ir nepilnīga un slikti izgatavota, tas ir standartam neatbilstošs produkts. Izvēloties ražošanas datumu, vislabāk ir izvēlēties jaunāko produktu.

2. Ievērojiet tvertnes korpusu: skārda kārbām skārda kārbas virsma ir tīra un bez rūsas, skārda kārbas apakšdaļa un vāks ir nedaudz ieliekti, šuve un apakšējā gofrētā mala nav bojāta, nav dzelzs mēle, zīmogs ir cieši pielādēts, un tā parasti ir laba alva. Stikla kārbām vispirms jāpārbauda, vai saturs ir dubļains, vai nav nokrišņu un nav mainījusies krāsa. Labajam kannam jābūt normālai krāsai (dabiskajai pārtikas krāsai), pilnīgai formai, dzidrai zupai, apakšā nav nogulumu, nedaudz ieliektam vākam un alvas pārsega un gumijas joslai nav jābūt rūsai.

3. Klausieties skaņu: ar pirkstu trieciet apakšējā vāka centrā, skaņa ir skaidra un stingra, norādot, ka tā ir laba konservēšana; Skaņa ir duļķaina un doba, kas norāda, ka saturs ir nepietiekams un gāzes ir vairāk. Aizskanošā skaņa norāda, ka alva ir kļuvusi slikta.

4. Kārbas atvēršana: pievērsiet uzmanību burkā esošās pārtikas normālajai krāsai, aromātam un formai. Ja pārtika ir kļuvusi slikta, nav ēdama, ja tā ir pelēcīgi smirdoša, drūma vai izveidojusies putras formā.