Mājas > Zināšanas > Saturs

Hermetisk shiitake Sēņu uzturvērtība

Jan 10, 2018

Uz 100 g sausas hermētiskas šitakes sēnes ar ūdeni 13 g, tauku 1,8 g, ogļhidrāti 54 g, kopšķiedra 7,8 g, pelni 4,9 g, kalcija 124 mg, fosforu 415 mg, dzelzi 25,3 mg, vitamīnu B1 0,07 mg, vitamīnu B2 1,13 mg, niacīns 18,9 mg. Svaiga hermētiska šitakē sēne papildus 85-90% mitruma, cietās vielas, kas satur 19,9% neapstrādātu proteīnu, 4% neapstrādātu tauku, šķīstošs slāpekli nesaturošs materiāls 67%, kopšķiedra 7%, pelni 3%. hermētisks šitakeks Sēnes ir bagātas ar D vitamīnu, bet ļoti maz C vitamīna, bet arī A un A vitamīna trūkums.


Lentināns var uzlabot palīdzības T šūnu aktivitāti un uzlabot ķermeņa humora imūno funkciju. Daudzas prakses rezultāti ir pierādījuši, ka klīniskajā ārstēšanā tika izmantots plašs hermētisku šitakē sēņu vēža profilakses un ārstēšanas klāsts.

Hermetisk shiitake Sēnes satur arī dažādus vitamīnus, minerālvielas, lai veicinātu cilvēka metabolismu, uzlabotu ķermeņa pielāgošanās spēju.

Hermetisk shiitake Sēnes arī spēlē terapeitisku lomu diabēta, tuberkulozes, infekciozā hepatīta un neirīta gadījumā, un to var lietot arī gremošanas traucējumu, aizcietējumu, svara zuduma un tamlīdzīgu iemeslu dēļ.

Daudzi senie Ķīnas ieraksti par Hermetiķu šitakē sēnēm, "Qi nav izsalcis, izārstē vēju un pārtrauc asinsrites darbību un palīdz kuņģim." Tautas izmanto, lai palīdzētu izraisīt pūtītēm, masalām, izārstēt galvassāpes, reiboni.

Mūsdienu pētījumi liecina, ka lentināns spēj regulēt imūnās T šūnas cilvēka ķermeņa aktivitātē, var mazināt metilholantrenē inducēto audzēju spēju. Hermetisk shiitake Sēnes vēža šūnās spēcīgi inhibē peļu sarkomu 180 inhibēšanas ātrumu 97,5%, Ehrlich vēža inhibīcijas ātrumu 80%. Hermetisk shiitake Sēnes satur arī divkārtu ribonukleīnskābi, var izraisīt interferona ražošanu ar anti-virus spēju.