Mājas > Zināšanas > Saturs

Svaigi burkānu priekšrocības

Mar 14, 2018

Burkāni ir viens no populārākajiem, daudzveidīgākajiem dārzeņiem pasaulē!

Neatkarīgi no tā, vai tos ēd neapstrādātus, termiski apstrādātus vai sulīgus, cilvēki no gandrīz visām kultūrām visā vēsturē ir patērējuši burkānus - dažādos veidos.

fresh carrots.jpg

Kā labi zinām, burkāni ir ne tikai bagāti ar karotīnu, bet arī bagāti ar vitamīnu B1, B2 vitamīnu, kalciju, dzelzi, fosforu un citiem vitamīniem un minerālvielām. Tā kā B2 vitamīns un folskābe burkānos ir pretvēža iedarbība, regulārais patēriņš var uzlabot organisma pretvēža spējas, tāpēc to sauc par "augu izcelsmes augu valsts". Amerikāņu zinātnieku pētījums parāda, ka burkānu ēšana var novērst plaušu vēzi.

Burkāni satur arī fermentu, kas var sadalīties ar C vitamīnu, C vitamīnu oksidāzu, tāpēc burkāni un baltā rīvmaize, kas ir bagāti ar C vitamīnu, daudz vairāk var padarīt baltā redīsu uzturvērtību. Tomēr, pievienojot nelielu daudzumu etiķa, gatavojot burkānus un baltos redīsus, var pasargāt C vitamīnu no iznīcināšanas. Etiķis jauktu redīsu, ko japāņi bieži ēst ķīniešu Jaunā gada laikā, ir labi līdzsvarots un barojošs trauks.

Regulāri patērējošie burkāni vai burkānu sula bagātina organismu tik daudz pārsteidzošos veidos. Šeit ir daži lieli iemesli, kā iekļaut šo superfood dārzeņu savā diētā:

Palīdz aizsargāt acis

Burkāni satur daudz karotinoīdu. Šīs karotinoīda molekulārā struktūra ir līdzvērtīga 2 A vitamīna molekulām. Pēc ķermeņa ievadīšanas tā darbojas kā enzīms aknu un tievās zarnas gļotādās. 50% no viņiem kļūst par A vitamīnu. Loma var ārstēt nakts aklumu;

Palīdz aizsargāt pret vēzi

Burkāni satur augu šķiedras, stipra ūdens absorbcija, var palielināt žāvēšanas gremošanas apjomu, stiprina zarnu peristalci un tādējādi veicina vēža profilaksi.

Palielina ādas veselību un brūču sadzīšanu

Beta karotīns ir izšķirošs jebkāda veida brūces ārstēšanai. Burkāni pat tika izmantoti kā trauki, lai palīdzētu dziedēt brūces gadsimtiem ilgi, pateicoties augstajai beta karotīna saturam.

A vitamīns ir taukos šķīstošs vitamīns, kas aizsargājoši iedarbojas uz ādas virsmu. Ja tas trūkst, tas var izraisīt sausu ādu un lobīšanos. Ēdiet vairāk pārtikas, kas ir bagāts ar A vitamīnu, piemēram, burkānus.

Uzlabo imunitāti

Karotīna pārvēršana A vitamīnam palīdz uzlabot ķermeņa imūno funkciju, [5] ir nozīmīga loma epitēlija šūnu karcinomas novēršanā. Lignīns burkānos var arī uzlabot organisma imūnsistēmu, netieši novēršot vēža šūnas

Regulējiet cukura līmeni asinīs un lipīdu pazemināšanu

Burkāni satur arī hipoglikemizējošas vielas un ir labs pārtika cilvēkiem ar cukura diabētu. Dažas no sastāvdaļām, kuras tās satur, piemēram, kvercetīnu un kaempferolu, palielina koronāro asins plūsmu, pazemina asins lipīdu līmeni, veicina adrenerģisko sintēzi un pazemina asinsspiedienu. Kardiotoksiskais efekts ir labākais augsts asinsspiediena un koronāro sirds slimnieku pacientiem.