Mājas > Zināšanas > Saturs

Saldēšanas žāvēšanas tehnoloģija

Nov 18, 2019

Jau pirms diviem gadiem daži eksperti ierosināja mainīt tradicionālo ķīniešu ēdienu gatavošanas ēdienu no mājas darbiem un izplūdušās kontroles uz liela mēroga rūpniecisko ražošanu. Vēl agrāk Šanhajas uzņēmumi izlobīja kung pao cūkgaļas kubiņus, un rūpnīcas Iekšējā Mongolijā ražoja karbonādes suep zupu. Nesen Hubei nāk jaunumi: “astoņi dārgumu rīsi”, ko ražo kāda rūpnīca Šas pilsētā, kļūst par Jaunā gada precēm, kuras vietējie iedzīvotāji ātri uzlādē, un produkts kādu laiku nav pieejams.

Neatkarīgi no tā, vai tas ir ēdiens, zupa vai ēdiens, ņemot vērā dažādas ātrās ēdināšanas, kuras galvenokārt izmanto saldētas, sausā gaisā, vakuuma dehidratācijas tehnoloģijas, pamatā tas var nodrošināt oriģinālā ēdiena stilu. Starp visām svaigas glabāšanas tehnoloģijām šķiet, ka attiecīgie eksperti vairāk atzīst jauno saldēšanas žāvēšanas procesu.

Saldēšanas žāvēšanas tehnoloģija ir saīsināšanas žāvēšanas tehnoloģijas saīsinājums. Tas vispirms sasaldē pārtikas produktu ūdenī ledū, un pēc tam to sublimē ar lielu karstumu gaisā, tādējādi dehidrējot un izžāvējot ēdienu. Dehidrēto pārtiku ilgstoši nevarēja turēt svaigu, jo caur ūdeni izdalījās mikroorganismi un fermenti. Ja nepieciešams ēdams, tam ir nepieciešams tikai no jauna pievienot ūdeni, tad ēdiens var atjaunot sākotnējo izskatu, un krāsa, salds, garša, forma ir nemainīga. Tā kā pārtika tiek žāvēta zemā temperatūrā un ar sliktu skābekli, sākotnējās barības vielas ir gandrīz neskartas, tāpēc tas ir tikpat barojošs kā svaigs ēdiens. Turklāt augstais dehidratācijas līmenis, kas pārsniedz 95%, arī ievērojami pagarina šīs pārtikas glabāšanas laiku.Laba iesaiņojuma gadījumā liofilizētu pārtiku bez konservantiem var uzglabāt istabas temperatūrā ilgāk nekā 5 gadus, un svara ir ārkārtīgi viegls, ko ir viegli transportēt.