Mājas > Zināšanas > Saturs

Fermentēta tēja

Dec 21, 2017

Fermentēta tēja(arī zināmas kāpost-fermentēta tējavaitējas) ir tējas klaseskas izturējušas mikrobufermentācijas procesā,no vairākiem mēnešiem līdz daudziem gadiem. Iedarbība uz tējas lapas mitrums un skābekļa procesā izraisa arī endo-oksidēšanās (izriet no tējas lapas fermentus, sevi) un ekso-oksidēšanās (kas microbially katalizē). Tējas biezumos un alkoholiskie dzērieni, kas izgatavoti no viņiem kļūst tumšāks, ar oksidācijas. Tādējādi, dažāda veida raudzēts tējas visā Ķīnā ražots tiek saukti arī kā tumšs tēja nav iespējams sajaukt ar melnā tēja. Slavenākajiem fermentēta tēja ir Pu erh,ražoti, YunNan Provice un Anhua tumši tējas ražo, Hunan Provice Anhua valstī.

Tējas biezumos fermentācijas maina savu ķīmija, neietekmējot organoleptiskāstēja no tām kvalitātēm. Fermentācijas ietekmē smaržatēju un parasti tās garša, samazinot astringency un rūgtums, vienlaikus uzlabojot mehāniskiem mellowsun pēcgarša. Mikrobi var radīt metabolītiem ar veselību.

Fermentācijas process tiek veikta galvenokārt ar pelējuma.Aspergillus nigertika iesaistīta kā galveno mikrobu organisma Pu erh procesā, bet, ka sugu noteikšanai ir apstrīdējusi visaptverošu PCR-DGGE analīzi, kas norāda uz Aspergillus Iuchuensis fermentācijas galvenā pārstāve.

Visvairāk fermentētas tējas tiek ražots Ķīnā, bet vairākas šķirnes tiek ražoti Japānā. Shan valsts, Mjanma, lahpet ir sava veida fermentēta tēja, kas ir ēst un līdzīgi marinēti tējas arī ēst Yunnan dienvidu un ziemeļu Taizemi.

Anhua dark tea.jpg