Mājas > Zināšanas > Saturs

Konservētu pārtikas produktu ietekme uz vidi

Dec 02, 2019

No konservētiem valriekstiem līdz konservētiem Escargot - sakiet, ko vēlēsities, taču nevarat apgalvot, ka konservi šeit ir palikuši. Mēs esam pieņēmuši konservus kā daļu no mūsu mūsdienu dzīvesveida, nedomājot par to ietekmi uz vidi un mūsu labsajūtu. Nākamajā rakstā tiks apskatīti šīs modernās ērtības plusi un mīnusi.

Ieguvumi

Cilvēki to sākotnēji neapzinās, bet konserviem ir priekšrocības, kas pārsniedz ērtu funkciju pasniegšanu tajos laikos, kad nav laika gatavot ēdienu vai kad jūs dodaties kempingā.

Pirmkārt, ar jauniem, plānākiem kārbām izmantotajiem materiāliem ir iespējama lielāka enerģijas taupīšana. Vecākajās dienās kannas bija par 40% biezākas un diezgan smagas, kas nozīmē, ka patērētā enerģija bija vismaz par 40% lielāka nekā šobrīd. Neskatoties uz to, jūs iebildīsit, ka izmantotajiem materiāliem būs jābūt mīnētiem un pārstrādātiem, kas patērēs milzīgu enerģijas daudzumu. Par laimi mums, ekoloģiski domājošiem cilvēkiem, pārstrādājot tikai vienu alumīniju, enerģijas ietaupījums var sasniegt 95%, savukārt pārstrādātās tērauda kannas ietaupīs vismaz 60% enerģijas. Galu galā, jo vairāk jūs pārstrādāt kannas, jo lielāks būs jūsu ieguldījums enerģijas taupīšanā.

Turklāt kannas ilgtermiņā ir ilgtspējīgākas nekā citi iepakojuma veidi. Piemēram, papīra iesaiņojumam ir lielāka piesārņojuma iespējamība, jo to var viegli sabojāt - nemaz nerunājot par kokiem, kas nepieciešami papīram. Vēl viens būtisks punkts ir tas, ka konservēšanas process nodrošina kaitīgo mikroorganismu izskaušanu pirms kārbas cieši noslēgšanas. Pēc aizzīmogošanas mikroorganismi nevar iekļūt saturā, tādējādi aizsargājot patērētājus no saindēšanās ar pārtiku. Acīmredzot tas notiek ar pieņēmumu, ka tiek ievēroti drošības pasākumi, piemēram, derīguma termiņa beigām.

Profesionāli dietologi apgalvo, ka konservi ir tikpat barojoši kā saldēti vai svaigi produkti. Faktiski tas ir līdzīgs lielākajai daļai svaigu pārtikas produktu, kas novākti pirms to nogatavošanās - lai ņemtu vērā ceļojuma laiku uz tirgiem, konservi parasti tiek ražoti no nogatavinātiem augļiem un dārzeņiem, kas ir labāki uzturvielu avoti nekā to nenogatavojušies ekvivalenti. Jums arī jāpatur prātā, ka oglekļa nospiedums, ko atstāj apstrāde un uzglabāšana ar saldētiem un svaigiem pārtikas produktiem, pirms tie nonāk pie patērētāju galdiem, ir ievērojams. Tagad kontrastējiet to ar konserviem. Tiklīdz kārbas ir iesaiņotas, tām nevajadzēs enerģiju ārpus vietas, ko tās aizņem plauktos.

Trūkumi

Protams, konserviem ir arī trūkumi. Dietologi norāda uz ievērojamu minerālu un vitamīnu, kas ir jutīgi pret karstumu, samazināšanos - tas tiek iznīcināts konservēšanas procesā. C vitamīns un folijskābe ir divas svarīgas uzturvielas, kas šādā veidā tiek zaudētas.

Otrkārt, nātrija, cukura un citu konservantu daudzums var būt kaitīgs veselībai. Lai neitralizētu to, izlasiet etiķetes un izvēlieties konservus ar zemu cukura un zemu sāls saturu.

Neskatoties uz to, konservēto pārtikas produktu ieguvumi mūsdienu aizņemtajā dzīvesveidā ievērojami pārsniedz to trūkumus. Tāpēc pārliecinieties, vai jūsu lielveikalā ir daudz dažādu ēdienu, sākot no konservētiem tomātiem un beidzot ar persiku šķēlītēm. Turklāt atcerieties darīt visu savu labā apkārtējās vides labā, pārstrādājot izlietotās kannas!