Mājas > Zināšanas > Saturs

Viss, kas jums kādreiz gribēja zināt par konservētu pārtikas

Jul 29, 2016

Visā vēstures gaitā cilvēki ir mēģinājis nākt klajā ar veidu, kā nezaudēt ātri bojājaspārtikasvaigs. Līdz 19. gadsimta sākumā, vienīgā izvēle bija kodināšanas, sālīšana, žāvēšana vai smēķēšana šajos noteikumos. Kaut arī šīs metodes konservētas pārtikas, tās ietekmē tā garšu, tekstūru un uzturvērtību.

Visu, ko mainīt, tomēr, kad Francijas šefpavārs Nikolā Apērs pilnveidotajiem viņa revolucionārs pildīšanas tehnika. Apērs konstatēja, ka iekļaus noteikumu ietvaros noslēgtā pudelē, un tā viršanas, pārtika varētu turēt uz nenoteiktu laiku. Vairāku mēnešu laikā sākotnējā publicēšanas savus secinājumus citi sāka lietot Appertand #39; s procesu ar skārda kārbas vietā pudeles.

Taču konservi preces didnand #39; t patiešām pacelšanās līdz 1860.Wari pilsoniskākaravīri nAmerikas Savienotās Valstisbalstījās uz konservi preces, un viņi atgriezās mājās, touting savu garšu un vērtību. Dzelzceļa nozares sāka izmantot konservi preču, lai transportēšanas vietējā gaļas un dārzeņu visā valstī. Ar 1870s,Amerikas Savienotās Valstisdominēja konservu ražošanai un bija eksportē lielāko daudzumu lašu un citu pārtikas produktu visā pasaulē.

Canning Process

Neraugoties uz divu gadsimtu laikā, kas ir pagājuši kopš advent konservētu pārtikas, nav daudz ir mainījies no Appertand #39; s oriģināls paņēmiens. Jo vairums baktērijas var #39; t izdzīvot pārmērīgu karstumu, pēc tam, kad ir izveidots pārtikas iekšpusē noslēgtā kannas sasniedz noteiktu temperatūru, baktērijas iet bojā un slēgtās, sterilā vidē.

Saskaņā ar konservētu pārtikas alianse, pat pārtikas dented vai sarūsējušo kannas var droši patērēt kā garš kā konteinera paliek aizzīmogots un tās pusēs donand #39; t uzskrūvēšana (bojāti pārtikas simptoms). Kārbas atrodas 100 gadus vecs nogrimuši kuģi vēl bija noslēgts un droši ēst.

Kvalitāti, konservēti

Visvairāk konservētos pārtikas pazeminātu kvalitātes apmēram pēc diviem gadiem. Vecāku konservi preces var saglabāt uzturvērtību, bet to krāsu, garšu un faktūru mainīsies atkarībā no vecuma un veida pārtikas, kas tiek saglabāti.

Daudzi pārtikas konservus satur lielu daudzumu nātrija Mask garšas sajūtas, kas nāk ar vecumu un karsēšanas procesa izmaiņām. Piemēram, var ar vistas makaronu zupa var būt gandrīz 1800 mg nātrija. Saskaņā ar Centers Slimību kontroles un profilakses (CDC), #39; thatand s vairāksālsnekā lielākā daļa amerikāņu pieaugušajiem vajadzētu patērēt vienā dienā. Tomēr konservētu pārtikas bieži satur maz bez konservantiem un daudzi konservēta pārtika nonāk zemu nātrija saturu vai bez nātrija šķirnēm.

Savukārt pārmērīgs nātrija var būt problemātiska, tikai reālas briesmas no konservētu pārtikas nāk no theClostridium botulismsbaktērijas, kas izraisabotulisms. Pārtikas izraisīts botulisms ir ārkārtīgi bīstama veida pārtikas saindēšanās, kas var rasties, nepareizi ēdienu silda konservēšanas procesa laikā. Lielākajā daļā gadījumuAmerikas Savienotās Valstisnāk no mājām konservēti dārzeņi, tāpēc CDC iesaka viršanas visas mājas konservētu pārtikas 10 minūtes pirms lietošanas uzturā. Uzliesmojumi ir reta, bet botulīna toksīna parasti uzskata par ļoti indīga viela pasaulē un vienu gramu varētu nogalināt vairāk kā 10 miljoni cilvēku.

Vai tu zināji?

Kaut arī konservētu pārtiku jau bija ap vairāk nekā 50 gadus, neviens nezināja, kāpēc tā strādāja līdz 1861, kad franču zinātnieks Luijs Pastērs (Louis Pasteur) atklāja mikroorganismu klātbūtne izraisa pārtikas sabojāt.