Mājas > Zināšanas > Saturs

ķīniešu koka auss sēņu salāti

Mar 01, 2018

Koksnes auss sēnes jeb Auricularia poytricha dažkārt tiek dēvētas par melnām sēnēm, koka ausīm, mākoņaino ausu, juda ausu vai koka ausu. Tā ir sēne, kas ir tumši brūnā vai melnā krāsā, un tās izcelsme ir Āzijā un dažās Klusā okeāna salās ar mitru klimatu. To bieži izmanto Āzijas virtuvē un garšīgi ar bagātīgu un gludu garšu. Saskaņā ar Ķīnas medicīnas Insititue, tas ir izdevīgs augs, palīdzot ārstēt veselību, ārstējot plaušas, kuņģi un aknas.  

Ķīnā cilvēki patīk lietot koka ausītes ikdienas uzturā, ko lieto gaļas maisīšanas kartupeļos, zupā, aukstajā ēdienā kā salātus. Kukaiņu sēņu salāti ir ļoti viegli un populāri Ķīnas sānu auksti ēdieni. Iespējams, tas ir augstākais pasūtīšanas līmenis ķīniešu restorānos. Vai jums patīk tumšas pārtikas koka auss sēnes?

Šeit es ļoti vēlētos dalīties ar ieņēmumiem šādi:


Sastāvs:

Žāvētas koka auss sēnes 15g (tas var iegūt apmēram 120g-150g pēcapstrādes ūdenī)

1/2 vidējā izmēra sīpoli (sagriež nelielās šķēlēs)

Viens sarkans pipari (sagriež nelielās šķēlēs)

Viens svaigs zaļais pipars (sagriež nelielās šķēlēs)

2 ēdamkarotes vieglo sojas mērci

1 ēdamkarote Ķīnas melnais etiķis

  • 2 ķiploku krustnagliņas, sagrieztas

    1/2 ēdamkarotes sezama eļļas

  • šķidrums, ja nepieciešams

  • Instrukcijas:

  • Pirmais solis: saudzējiet žāvētās koka auss sēnes siltā ūdenī apmēram 30 minūtes, līdz tās absorbē ateru un kļūst mīkstas. Ieduriet lielus gabaliņus, lai nokautu lielumu, un noņemiet smilšainos galus, tad pagatavojiet koka auss sēņu verdošā ūdenī 2-3 minūtes. Un pēc tam mērcējiet koka auss sēņu aukstā ūdenī, lai to atdziest.

  • Otrais solis: visu sajauciet plāksnē, tas ir gatavs ēst.

  • wood ear mushroom recipe.jpg